Одеський державний центр професійного навчання працівників переробної промисловості

Онлайн-семінар «Створення безпечних та здорових умов праці в  закладах освіти Одеської області»

Новини

На базі  Державного професійно-технічного навчального закладу «Одеський державний центр професійного навчання працівників переробної промисловості» були проведені онлайн-семінари присвячені до «Всесвітнього Дня охорони праці». Посадові особи Головного управління Держпраці в Одеській області взяли активну участь у проведенні заходів.

П’ятнадцятого квітня було проведено онлайн-семінар на тему:«Створення безпечних та здорових умов праці в  закладах освіти Одеської області».  У онлайн-семінарі брали участь керівництво та працівники закладів освіти Одеси та області: університетів, коледжів, шкіл, дитячих садків та ін. — всього біля 500 осіб.

Головний державний інспектор Головного управління Ольга Атрашкова проінформувала присутніх щодо створення системи управління охороною праці в закладах освіти.

Наталія Цуркан, к.е.н., експерт технічний,  ознайомила присутніх з вимогами Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (НПАОП 0.00-4.12-05. Професійне навчання). Вона ж звернула увагу слухачів на зміни до Порядку видачі дозволів  на виконання робіт підвищеної небезпеки (Постанова КМУ від 03.02.2021 р № 77).

Щодо вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві. Постанова КМУ № 337 від 17.04.2019 р перед слухачами виступила заступник начальника відділення —начальник відділу профілактики страхових випадків Одеського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Одеській області Юлія Жукова.

Під час онлайн-семінару було розглянуто питання пожежної безпеки об’єктів галузі освіти, атестації робочих місць за умовами праці, лабораторних замірів та випробувань електрообладнання, засобів індивідуального захисту для роботи в електроустановках, наглядної агітації засобів індивідуального захисту та ін.